ריאיון עבודה באנגלית

עולם התעסוקה משתנה במהירות בשנים האחרונות -  ישנם מקצועות חדשים, מקצועות שנעלמו מהעולם וחברות בינלאומיות מגייסות עובדים למגוון משרות, כאשר אחד התנאים לקבלת המשרה הוא שליטה טובה באנגלית. העולם הפך לכפר גלובלי ואנגלית נחשבת לשפה הרשמית המקובלת לצורך יצירת שיתופי פעולה ולתקשורת בין העובדים בארגון הבינלאומי. 

ראיון עבודה באנגלית


בעידן הנוכחי דרישות המעסיקים מהעובדים משתנות, יש מגוון משרות ותפקידים בהם העובד חייב לשוחח באנגלית עם קולגות בעבודה, ספקים ולקוחות קיימים ופוטנציאליים. לכן, אין זה פלא כי חברות וארגונים החלו לקיים ראיונות עבודה באנגלית. חשוב לציין, כי ניהול ראיון העבודה בשפה האנגלית הפך לנורמה מקובלת בקרב חברות הייטק וארגונים גדולים ומובילים בישראל, ולאחרונה גם בקרב מעסיקים קטנים ובינוניים המקיימים קשרי מסחר ועבודה עם לקוחות בחו"ל, או בחברות המתכננות פריצה לשווקים חדשים מחוץ לגבולות המדינה. עם זאת, גם אם הריאיון מתבצע בשפה זרה, אין הדבר מעיד על משרה המחייבת רילוקיישן או טיסות רבות לארצות הברית או למדינה אחרת.


הכנה לקראת ראיון עבודה באנגלית


אנגלית אינה מהווה שפת אם עבור רוב הישראלים, וכאשר חברה מזמינה אותנו לראיון עבודה המתנהל באנגלית, רובנו נלחצים מהמעמד. כיום, חברות רבות המגייסות עובדים חדשים דורשות קובץ קורות חיים באנגלית, ויש חברות המקיימות את ראיון העבודה בשפה הזרה כדי לבחון את המועמד ולבדוק את מידת התאמתו לדרישות המשרה ולסוג העבודה הצפוי.


כדי להתגבר על החשש והלחץ הרב מהריאיון באנגלית חשוב להגיע מוכנים למעמד החשוב והמחייב. הכנה נכונה תסייע לכם לעבור בהצלחה את הריאיון ולא לפספס משרה נחשקת המתאימה לכם בגלל פחד. חשוב לזכור כי רוב הישראלים אינם שולטים באנגלית ברמת שפת אם, לכן שאר המועמדים נמצאים באותה הסירה. עם זאת, אין לסמך רק על המזל ועל היכולת שלכם באנגלית וכדאי לתרגל מעט את השפה, להכיר ביטויים שגורים הקשורים לתחום העיסוק ולמאפייני המשרה, ומומלץ להכיר משפטים נפוצים ושאלות שכיחות שמראיינים מרבים להשתמש בהם באנגלית.  


טיפים חשובים לקראת הריאיון באנגלית


כל ראיון עבודה נחשב למשימה מאתגרת, בין אם הריאיון מתקיים בעברית ובין אם הוא מתנהל באנגלית. כדי להגיע מוכנים לראיון העבודה מומלץ בשלב הראשון לקרוא מידע אודות החברה, את המידע ניתן לקרוא באתר של החברה באנגלית. חשוב לקרוא את פרופיל החברה, לעיין ברשימת המוצרים, השירותים והלקוחות, לבדוק מי עומד בראש החברה, וכדאי לרשום מושגים באנגלית הקשורים לתחום הפעילות של הארגון ולשלוט בהם.


בנוסף, בעזרת חברים או קרובי משפחה, כדאי לתרגל ולבצע הכנה לראיון העבודה באנגלית. אפשר לחפש ביוטיוב ובגוגל ראיון עבודה באנגלית לדוגמה כדי לבחון כיצד המעמד מתקיים, להכין תשובות מראש  לשאלות שכיחות וללמוד מושגים הקשורים לתחום. 
לפניכם מספר שאלות נפוצות שסביר להניח שהמראיין ישאל אתכם באנגלית:

 

  1. What can you tell me about yourself
  2. Where do you see yourself in 5 years
  3. What are your salary expectations
  4. What is your strong point
מחבר: צוות Jobinfo
מחבר: ארנון כ"ץ מומחה בניהול פרויקטים - פורטל הידע לאנשי התעשייה
דף הבית: www.milpro.co.il
דוא"ל:

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה