כיצד להתכונן לחזרה לשוק העבודה עם סיום משבר הקורונה

משבר הקורונה והשלכותיו

 

חזרה לעבודה בקורונה

הממשלה החלה להקל על התושבים ולאפשר לעסקים רבים לחזור לפעילות, במסגרת ההנחיות החדשות והמחייבות.

בצל משבר הקורונה ישראלים רבים פוטרו או יצאו לחופשה ללא תשלום, יש מעל מיליון מובטלים במשק לכן חשוב לנצל את הזמן הפנוי בבית כדי להתכונן לקראת החזרה לשוק העבודה עם סיום המשבר.

מפוטרי הקורונה שוהים כעת בביתם ונדרשים להקפיד על ההנחיות של משרד הבריאות. בקרוב שוק העבודה יתעורר מחדש, והמפוטרים הרבים ייאלצו למצוא מקום עבודה חדש כדי לחזור למעגל העבודה ועל מנת להתפרנס בכבוד.

כיצד להיערך נכון לקראת החזרה לשוק העבודה, מהם הצעדים שכדאי להם לעשות והאם יש אפשרות לשפר את הסיכוי למצוא עבודה עם סיום המשבר? כל זאת ועוד בכתבה שהכינו עבורכם המומחים של ג'וב אינפו.

צעדים חשובים לקראת חזרה למעגל העבודה

בין אם אתם נמנים על מפוטרי הקורונה ובין אם אתם מחפשים עבודה חדשה – כדאי לכם לבצע את הצעדים הבאים כדי להתכונן לחזרה לשוק העבודה:

 • שיפוץ קורות חיים – לרשותכם זמן פנוי בשפע, כדאי לנצל את הזמן לצורך שדרוג קורות חיים. לבטח קורות החיים שלכם כוללים פרטים לא עדכניים כמו סטטוס משפחתי, כתובת, טלפון, ניסיון תעסוקתי, השכלה וכדומה. כדאי לכם לקרוא היטב את הקובץ הקיים, לשפץ ולשדרג אותו ולהכין מספר קורות חיים בהתאמה לתפקידים שאתם מחפשים.
   
 • שליחת קורות חיים לחברות השמה – החזרה למעגל העבודה אינה פשוטה במקרים רבים, לכן חשוב להקפיד על סדר יום ולשלוח את קורות החיים שלכם למשרות דרושים המפורסמות ומתאימות לכישורים ולניסיון שלכם, אך מעבר לכך מומלץ לשלוח קו"ח גם לנציגים של חברת השמה מובילה כמו גוב' אינפו. חברת השמה מכירה משרות הנמצאות מתחת לרדאר ויכולה לסייע לכם למצוא עבודה עם סיום סגר הקורונה.
   
 • שליחת קורות חיים למעסיקים – מעסיקים רבים פיטרו או מתכננים לפטר עובדים בצל משבר הקורונה. עם סיום המשבר הם צפויים לגייס מועמדים חדשים ולא בהכרח להחזיר את העובדים שיצאו לחל"ת או פוטרו. נצלו את הזמן הפנוי שיש לכם וחפשו מעסיקים המגייסים כבר עכשיו עובדים חדשים, כך בסיום הסגר תוכלו להשתלב בעבודה חדשה המתאימה לכם.
   
 • נטוורקינג – בזמן הסגר כדאי לבנות רשת קשרים חזקה כדי למצוא עבודה כבר עכשיו או עם סיום המשבר. לכן, כדאי לטפח קשרים אישיים, לציין שאתם מחפשים עבודה בתחום זה או אחר, לשמור על קשר עם קולגות ממקום העבודה הקודם וכדומה.
   
 • סימולציות והכנה לראיון עבודה - הכנה לראיון עבודה היא פעולה חשובה כדי להגיע מוכנים לראיון עבודה בסיום המשבר וליהנות מיתרון על פני מועמדים אחרים. כדאי להיעזר בבני המשפחה או בחברים לצורך סימולציות, ללמוד כיצד לענות נכון לשאלות השכיחות של המראיינים, להפחית חרדה ולשפר כישורים.
   

הכנה נכונה לראיון עבודה, שליחת קו"ח לחברות השמה ולמעסיקים, סימולציות לראיון עבודה וטיפוח רשת הנטוורקינג שלכם לאיתור עבודה – כל אלו ועוד יסייעו לכם למצוא עבודה מעניינת ומאתגרת עם סיום המשבר.

מחפשים עבודה בהייטק? מחפשים חברה המבצעת השמת בכירים? צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה