בינה מלאכותית – מהי וכיצד היא תשפיע על עתידנו

AI- והשפעתו על שוק העבודה והצריכה

בינה מלאכותית AI

על פי הערכות חוקרי הבינה המלאכותית, העשור הנוכחי יתאפיין בעיקר בחדירת הבינה המלאכותית לתחומים רבים, דבר שיביא למהפכה של ממש בחיינו. מדובר בשיפור של ממש בתחומים כגון: צרכנות, עסקים, תעופה, הייטק, מוזיקה, תחבורה, עולם העבודה, בנקאות, רפואה, חקלאות וכן הלאה.

אז מהי בעצם בינה מלאכותית?

המונח בינה מלאכותית נקרא בלועזית Artificial Intelligence או AI. זהו מושג רחב שהחל להתפתח עוד בשנות ה-50 וכולל בתוכו שיטות, דרכים וכלים שונים המאפשרים לתת למחשבים או למכונות יכולות ותכונות דומות לאלה של בני אנוש וללמד אותם לחשוב ולעשות פעולות במקומם. למשל לנהוג ברכבים, לזהות חפצים, פנים, טביעות אצבעות, להטיס מטוסים, לתת שירות לקוחות, לנתח מידע ונתונים ועוד הרבה.

אין ספק – בינה מלאכותית הוא תחום מרתק, חשוב ופופולרי בעולם כולו, שהולך ומתפתח במהירות רבה ומושקעים בו תקציבים וסכומי כסף אדירים. בישראל, חברות הייטק, סטארטאפים, ארגונים ועסקים רבים עושים שימוש יומיומי בבינה המלאכותית ומפיקים בעזרתה דברים ורעיונות משוכללים ומוצלחים.

איזה השפעות יהיו לה על העתיד של כולנו?

במובנים רבים, ההתפתחות המואצת של הטכנולוגיה, ה-AI והרובוטיקה יהפכו את החיים שלנו בעתיד הלא רחוק, לפשוטים, משודרגים ונוחים הרבה יותר. שכן, פעולות רבות אותן אנו מבצעים בשגרת היומיום ייעשו על ידי רובוטים, מכונות ומערכות מחשב. כמו מכוניות אוטונומיות, בתים חכמים, צ'ט בוטים שנותנים מענה ללקוחות בנושאי ביטוח, פיננסים או רפואה, ניהול תיקים, מיון תמונות, עריכת חוזים ועוד.

לשימוש בבינה מלאכותית ואוטומציה כתחליף לבני אדם תהיה השפעה ישירה על שוק העבודה כפי שאנו מכירים אותו כיום. שכן, המכונות והרובוטים הולכים להפחית במידה רבה את הצורך בידיים עובדות. מדובר על ענפים שונים במשק הישראלי, בהם תעשיית הרכב, שירותי מזכירות, עריכת דין, תקשורת, חקלאות, ועוד. החשש הוא שיהיו סוגים מסוימים של משרות ומקצועות שפשוט ייעלמו מאחר ולא יהיה בהם עוד צורך. המשמעות היא שעובדים רבים ייאבדו את מקור הפרנסה שלהם, תחול ירידה בשכר. עם זאת, הצפי הוא שבתחומים מסוימים יהיה שילוב פעולה של הגורם האנושי ושל תוכנות המחשב והמכונות.

הפיתוח המתמיד וההשקעה בתחום הבינה המלאכותית צפויים להשפיע לחיוב על ענף ההייטק בישראל. שכן, חברות הייטק יתרחבו, יגדילו את פעילותן ויגייסו אליהן עוד עובדים במגוון משרות הייטק שונות, אנשים ינסו לפתח רעיונות להקמת סטארט אפ חדשני, מוצלח ורווחי והתחום כולו ייהנה מפריחה ושגשוג. 

הנגשת שירותים חיוניים לאוכלוסייה:

בטווח הארוך, התחזיות הן שהבינה המלאכותית תיכנס לכל  תחומי החיים ותשפר במידה ניכרת את חייהם של אנשים רבים. שכן, היא תאפשר להם לצרוך שירותים בצורה זולה, נוחה ומהירה יותר. זהו יתרון משמעותי עבור אנשים המגיעים משכבות חלשות, שיוכלו לקבל ייעוץ בנושאי ביטוח, משפט או רפואה, באמצעות הענן בחינם או בעלות נמוכה.

 

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה