5 טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים

כתיבה של מסמך קורות חיים תמציתי, ברור ואיכותי, הוא הצעד הראשון שצריך לעשות כל מי שמחפש עבודה בישראל. כמובן, אחרי שראיתם שאתם עונים על דרישות המשרה, הבנתם מה פוטנציאל ההשתכרות שלכם לפי טבלת שכר עדכנית ושזה נוח לכם מבחינת המיקום הגיאוגרפי.

כתיבת קורות חיים

לאחר בחינת קורות החיים שאתם מעבירים, בין אם ישירות לידי המעסיק או דרך חברות השמה שונות, יוחלט אם תזומנו לראיון עבודה. זהו, למעשה השלב השני בתהליך הקבלה לעבודה.

שתדעו, המעסיק הפוטנציאלי או נציגי חברת השמה המגייסים עבורו, מקדישים  כמה שניות בודדות כדי לעיין בקורות החיים שלכם ולכן חשוב שתשאירו עליהם ישר רושם ראשוני חיובי.

זה נכון לגבי כל הענפים במשק ובמיוחד כשמדובר בשליחת קורות חיים הייטק – שזהו ענף פופולרי, תחרותי ומתגמל עם טבלת שכר גבוהה ביחס לשוק, בו על כל מודעת דרושים הייטק, מתמודדים הרבה מאוד מועמדים ומועמדות טובים.

אז כדאי שתזכרו – כשאתם כותבים קורות חיים הייטק, אין מקום לטעויות. כי גם אם אתם מאוד איכותיים, בעלי ניסיון ועונים על כל דרישות התפקיד, אם אתם מעבירים קורות חיים שלא מראים את זה, אתם פוגעים בסיכויים שלכם להגיע לריאיון המיוחל. הנה 5 טעויות נפוצות, מהן אתם ממש חייבים להימנע.

בונים את קורות החיים בצורה לא נכונה

תראו, יש מבנה סטנדרטי לכתיבת קורות חיים הייטק כמו גם ליתר הענפים וכדאי להיצמד אליו כדי שלא תפספסו לחינם הצעות אטרקטיביות. האנשים שמקבלים את קורות החיים – מגייסים של חברות השמה, החברות המעסיקות עצמן או תוכנות מחשב, רגילים למבנה הרגיל והנפוץ וזה גם יותר נוח להם. באופן כללי, מבנה נכון של קורות חיים מכיל את הנושאים הבאים: פרטים אישיים (כולל טלפון סלולרי וכתובת דואר אלקטרוני ליצירת קשר), ניסיון תעסוקתי, השכלה, שירות צבאי, כישורי מחשב ומיומנויות, שפות, המלצות. כמובן, חשוב שתדגישו ותרחיבו יותר על החלקים החזקים אצלכם ואם יש חלק שאינו רלבנטי עבורכם, אתם בהחלט יכולים לדלג עליו. מה שמביא אותנו לטעות הבאה.

מסמך קורות החיים ארוך מדי 

כפי שאמרנו, מגייסים של חברת השמה מקבלים כמות אדירה של קורות חיים הייטק ויש להם זמן קצוב לקרוא כל אחד מהם. ולכן, קורות חיים ארוכים שמתפרשים על כמה עמודים פחות מומלצים. עדיף לכתוב עמוד אחד שיהיה ברור, מתומצת ורלבנטי לתפקיד. אך יחד עם זה, הוא צריך להיות איכותי ולשקף אתכם, אז אם אתם מרגישים שעמוד אחד לא מספיק ושיש לכם הרבה דברים חשובים לציין, אתם יכולים לחרוג קצת באורך.

קורות החיים לא משקפים את ההתאמה למשרה הספציפית

זוהי נקודה חשובה שגם תעזור לכם להוציא מסמך ממוקד ומוצלח. הקפידו לכלול בקורות החיים את הפרטים החשובים לאותו תפקיד מסוים. אם אתם מעוניינים להתקבל לחברת הייטק בתפקיד של מתכנת, כדאי שתדגישו את ההשכלה שלכם, ניסיון תעסוקתי ממקומות עבודה קודמים, באיזה פרויקטים לקחתם חלק וכדומה. כך תוכלו למשוך מיד את תשומת הלב של המגייסים ולצבור יתרון על פני מתמודדים אחרים.

במסמך יש שגיאות כתיב

לפני שאתם שולחים קורות חיים הייטק, עשו לעצמכם טובה וקראו אותם פעם נוספת או תנו לחבר או בן משפחה שיעיינו בהם. חבל ליפול על טעויות כתיב בגלל שלא עשיתם הגהה למסמך. 

מציינים פרטים לא רלבנטיים 

תשתדלו להיות כמה שיותר ענייניים ולרשום רק פרטים מועילים לכם או כאלה שקשורים לאותו תפקיד. אל תרחיבו שלא לצורך, זה מיותר, מעייף וככה גם לא תגלשו מעבר לעמוד אחד.


 

מחבר: Alpinist301 Kanevsky
דוא"ל:

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה