תוכניתן

מה תכונות האופי הדרושות כדי להיות תוכניתן?
אתם מתחבטים בשאלה האם נכון לכם לעשות הסבה מקצועית לתפקיד תוכניתן? לפני שתקבלו את החלטה, להלן כמה תכונות אופי שכדי לכם לבדוק שקיימות אצלכם כדי להיות תוכניתן מצליח.

ראשית מה יהיה עליכם לעשות? העבודה העיקרית של תוכניתן היא בניית יישומי מחשב, אתרי אינטרנט, אפליקציות לאינטרנט ולסלולר ותוכנות. מהות התפקיד היא לכתוב קודים תוך שימוש בשפות תכנות שונות.

משרות תוכניתן

 
מחפשים משרות תוכניתן?
 

סביבת העבודה המרכזית של תוכניתן היא משרדית, במקרים מסוימים ניתן לעבוד באופן מקוון מהבית.
עבודתו של התוכניתן כרוכה בישיבה בריכוז גבוה שעות ארוכות לכן אינה מתאימה לאנשים המרגישים צורך פיזי להיות כל הזמן בתנועה.

אם הינכם אוהבים משימות מחשבתיות ופתרון חידות חשיבה אתם במקצוע הנכון, תוכניתן טוב נמדד ביכולתו למצוא פתרונות יצירתיים וקלים לבעיות מורכבות.

אומנם קישורים חברתיים אינה התכונה הראשונה שנבדק אצל תוכניתן (בעיקר אם הוא מוכשר) אבל נדרשת מידת מה של תקשורת בינאישית ויכולת להשתלב  כ- team player בקבוצת פיתוח. כישורים בינאישיים כאלה מקדמים תוכניתן טוב לתפקיד ניהולי.

בתקופה של סיום פרויקט, פרויקטים גדולים ו/או שדרוג מערכות נדרשת יכולת עבודה בתנאי לחץ לעמידה בלוחות הזמנים, ועבודה מרובת שעות.

כדי שתוכניתן יתקדם ויתפתח מקצועית צריך שתהיה לו סקרנות תמידית ורצון ללמוד כל הזמן שפות וטכנולוגיות חדשות.

תוכניתן לא תמיד נדרש, כמו ברוב מקצועות ההייטק, לתואר אקדמאי. חברות סלחניות בהקשר הזה אם יש לתוכניתן ניסיון שהיא מחפשת. לפני שאתם מבצעים צעד להסבה מקצועית תבחנו מי המוסדות המקנות לכם רמה מקצועית מספקת ואולי אף מקום עבודה להתחיל בו כדי לצבור ניסיון שיעזור לכם לזנק קדימה.

תמר דקל, מנהלת תחום תוכנה.

למשרות נוספות בהייטק

מחבר: צוות Jobinfo

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה