עזיבת מקום עבודה - איך תדעו אם זה הזמן הנכון לעזוב?

האם העבודה הנוכחית משעממת אתכם וכבר אינה מאתגרת ומעניינת אתכם? מרגישים "תקועים" בעבודה ורוצים לפתח קריירה? האם הבוס שלכם או קולגות בעבודה מקשים עליכם ומעצבנים אתכם? 

סימנים לעזיבת מקום עבודה
ובכן, יש סימנים רבים לכך שהגיע הזמן להגיש מכתב התפטרות ולעזוב את מקום העבודה, אך אין לקבל החלטה חפוזה ונמהרת. לכן רגע לפני שאתם ממהרים להודיע על עזיבת מקום עבודה, כדאי לבחון לעומק את התחושות שלכם, ומומלץ לקבל החלטה שקולה ועניינית.

סימנים שהגיע הזמן לעזוב את מקום העבודה


עזיבת מקום עבודה אינה דבר של מה בכך, זו החלטה חשובה המשפיעה על חייכם מבחינות רבות, לרבות קריירה, שכר, תנאים, זוגיות ועוד. עם זאת, במציאות של שוק העבודה בעידן המודרני, ובעיקר בענף ההייטק, עובדים רבים מחליפים בתדירות יחסית גבוהה את מקום העבודה שלהם, בעיקר כדי לשפר תנאים, לממש את הפוטנציאל האישי וליהנות מעבודה מאתגרת ומעניינת יותר.  


הסימנים העיקריים לכך שכדאי לכם להתפטר ולחפש מקום עבודה אחר הם:

 

  • שעמום בעבודה – אחד הסימנים לכך שעליכם להחליף עבודה הוא שעמום, לכן אם אתם משתעממים בעבודה הנוכחית בחודשים האחרונים, ולא רק כמה ימים, כדאי לחפש עבודה חדשה ומעניינת יותר.
  • מימוש הפוטנציאל – עובדים רבים מודיעים על עזיבת מקום עבודה כיוון שהם מרגישים שהם אינם מצליחים לממש את הפוטנציאל שלהם ולהביא לידי ביטוי את היכולות והכישורים הייחודיים שלהם.
  • יחס מהמעסיק – יש מקרים בהם המעסיק אינו מתייחס בכבוד לעובדיו, צורח עליהם, מכשיל אותם וכדומה. אם אתם סובלים מיחס מחפיר וגרוע, כדאי לבחון אפשרויות אחרות ולחפש עבודה במקום טוב ונינוח יותר.
  • הערכה – כל עובד זקוק למילה טובה פה ושם, ליחס הוגן ולהערכה על מאמציו וביצועיו בעבודה. אם אתם מרגישים שהעבודה והתרומה שלכם לעסק אינה מוערכת, יתכן וכדאי לחפש מקום עבודה חדש.
  • שמועות על גלי פיטורים – בכל מקום עבודה יש מדי פעם שמועות על קיצוצים, מצב פיננסי קשה או גלי פיטורים עתידיים. אמנם, יש להתייחס נכון לקפטן שמועתי, אך חשוב גם לפקוח עיניים ולבדוק מהו מצב החברה והאם עומדים לפטר בקרוב עובדים מהארגון. עדיף לעזוב מקום עבודה לא בטוח ואין טעם להישאר אחרונים על הסיפון של אנייה שוקעת.
  • שכר ותנאים – אם ביקשתם העלאת שכר או שיפור בתנאים אך סורבתם, ובמידה ואתם מרגישים כי תנאי השכר מקפחים אתכם בהשוואה לשכר הממוצע בשוק, כדאי להתחיל לחפש מקום עבודה חדש.
  • קריירה – ישנם מקרים בהם אין מנוס אלא להגיש מכתב התפטרות כיוון שרק כך תוכלו לפתח את הקריירה שלכם, ליהנות מתנאים טובים יותר ולזכות בעבודה מאתגרת ומעניינת בה תוכלו להתפתח ולהתקדם.

יש עוד מגוון סימנים העשויים להעיד על כך שכדאי לכם להתפטר ולהחליף עבודה. עם זאת, חשוב להימנע מקבלת החלטות פזיזה, ויש לשקול היטב את הצעדים שלכם. כמו כן, כדאי ליזום שיחה עם המעסיק כדי לנסות למצוא יחד פתרון למצוקה שלכם, לעתים הבוס יציע לכם תפקיד טוב יותר, והרווח יכול להיות כולו שלכם. 

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה