איך נפרדים ממקום עבודה

ההחלטה להיפרד ממקום העבודה הנוכחי מלווה בדרך כלל בלבטים ובמתח נפשי לקראת הלא נודע, אך זו גם הזדמנות מצוינת לעשות שינוי משמעותי בחיים, לקדם את הקריירה ולרוב גם להרוויח טוב יותר. יחד עם זאת, כדאי לדעת איך להתפטר בצורה מכובדת, מקצועית ועניינית, כך תוכלו להיפרד ממקום העבודה ברוח טובה, ללא משקעים, ותשמרו גם על קשרים טובים עם המעסיק שעשויים לסייע לכם בהמשך הדרך.

להיפרד מהעבודה


אם אתם מעוניינים לדעת איך נפרדים ממקום העבודה בראש מורם, בלי מריבות מיותרות וללא משקעים, כדאי לכם לקרוא וליישם את הטיפים באים.

הגשת מכתב התפטרות

לאחר שקיבלתם החלטה להתפטר ולהיפרד ממקום העבודה הנוכחי שלכם, החוק מחייב אתכם להגיש מכתב התפטרות רשמי. חשוב לנסח את מכתב ההתפטרות בהתאם לכללים, לכן המסמך חייב לכלול פרטים כגון תאריך, שם המעסיק והודעה על סיום העבודה. מומלץ להתחיל את מכתב ההתפטרות עם מספר מילות הערכה למקום העבודה ולמעסיק, ולמרות שאין חובה לציין את סיבת ההתפטרות, כדאי במקרים מסוימים לציין את הסיבה להחלטה להיפרד בשורת אחת, באופן מכובד ולא נקמני.

ליזום פגישה עם המעסיק לפני הגשת מכתב התפטרות


לאחר שקיבלתם החלטה להיפרד ממקום העבודה כדאי ליזום שיחה עם המעסיק כדי לעדכן אותו בנושא. את מכתב ההתפטרות מקובל להגיש לאחר השיחה עם המעסיק, אפשר גם בסוף השיחה היזומה. גם אם המעסיק כועס, מאיים או מאוכזב מכם, עליכם לנהוג באיפוק ולהקפיד על אווירה נינוחה ונעימה ככל האפשר, ואין להיקלע לעימותים מיותרים, על אחת כמה וכמה כאשר זקוקים למכתב המלצה מהמעסיק.


אגב, השיחה עם המעסיק יכולה גם לסייע לכם להחליט להישאר בסוף בעבודה, אם המעסיק מציע לכם פתרון הולם ומשתלם, לדוגמה תפקיד בכיר יותר, שיפור בתנאי השכר והעבודה, שינוי מצב קיים בחברה שהוביל להחלטה שלכם לחפש עבודה אחרת ועוד.

לנקות שולחן


בדרך כלל מרגישים אופוריה לאחר שמחליטים להיפרד ממקום העבודה, ולא מעט עובדים שוגים ומתחילים לזלזל במשימות שנותרו להם לסיים. לכן, כדאי לנקות את השולחן ולסיים משימות ומטלות שונות, וחשוב לעבוד במקצועיות עד הרגע האחרון – כך המעסיק ושאר חברי הצוות בארגון יעריכו אתכם יותר, וגם תיהנו מפרידה נעימה ולבבית יותר.

לשמור על דלת פתוחה


בין אם החלטתם להתפטר על רקע תנאי שכר או בעיה עם המעסיק, ובין אם החלטתם להיפרד ממקום העבודה בגלל הזדמנות מקצועיות טובה יותר עבורכם -  עליכם לשמור על קשר טוב עם המעסיק ועם בכירים אחרים בארגון, ואין לשרוף את הגשרים. חשוב לזכור כי מדינת ישראל קטנה, תחלופת העובדים בחברות יחסית גבוהה, בעיקר בענף ההייטק, ולעולם אינכם יודעים היכן תפגשו את המעסיק או המנהל הישיר שלכם עוד כמה שנים.  


לסיכום, בדיוק כפי שהשקעתם מאמצים להתקבל למקום העבודה, כך עליכם לנהוג בעת הפרידה מהמעסיק. לכן, חשוב לשמור על אווירה טובה עד הסוף, לבצע את כל המטלות, להציע חפיפה לעובד אחר, לשוחח עם המעסיק ולהגיש מכתב התפטרות רשמי ותמציתי. 

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה