איך להודיע למנהל על עזיבת מקום העבודה

עזיבת מקום עבודה היא תופעה רווחת ונפוצה כיום, בעיקר בענף ההייטק. בני דור ה-Y (דור המילניום) שנחשפו מגיל צעיר לפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים ולגירויים גלובליים, לא מוכנים לוותר על חיי משפחה ובילויים, והביטחון התעסוקתי לא מדורג במקום גבוה מבחינתם. לכן, רבים נודדים בין מקומות עבודה כדי לשפר את תנאי התעסוקה ולחפש עבודה מאתגרת ומעניינת יותר.

עזיבת עבודה
כאשר אתם מחליטים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי, בין אם ההתפטרות נכפתה עליכם על ידי המעסיק, ובין אם החלטתם להתפטר כדי להתקדם מקצועית ולשפר את איכות חייכם, כדאי להיפרד מהמעסיק כידידים וברוח טובה. כך, לא תטרקו את הדלת ותוכלו ביום מהימים לחזור לעבודה, כמו כן תשמרו על מלוא הזכויות המגיעות לכם ותקבלו גם מכתב המלצה.


להכין מכתב התפטרות וליזום שיחה עם הבוס


סעיף 2 (ב) לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, קובע כי כל עובד המעוניין להתפטר מעבודתו חייב להגיש למעסיק שלו הודעה מוקדמת בכתב, בהתאם להוראות החוק. ההודעה המוקדמת היא למעשה מכתב התפטרות, יש להגיש את המכתב בהתאם למועדים הקבועים בחוק. אי הגשת מכתב ההתפטרות בהתאם להוראות החוק עלולה לסבך אתכם והמעסיק עלול לתבוע אתכם ולקבל פיצוי כספי כפי שנקבע בחוק.


יחד עם זאת, מומלץ ליזום שיחה עם הבוס ולא להסתפק בהודעה מוקדמת. כדאי ליזום את השיחה, ללא קשר לסיבה עזיבת מקום העבודה, כדי להפגין כבוד כלפי המעסיק, לשמור על רוח טובה ועל מנת להסביר מהן הסיבות שהובילו אתכם להתפטר. ישנם מקרים בהם המעסיק יציע לכם תפקיד אחר, יבטיח לכם לבצע שינוים בעסק כדי שתישארו בעבודה או יציע לכם הצעה משתלמת אחרת, וגם אם תבחרו לעזוב תשמרו על אווירה טובה ואולי ביום מהימים תיפגשו שוב.


אגב, בשיחה עם הבוס חשוב להיות אדיבים, ומומלץ להבליג ולהימנע מאסרטיביות ומשיחה בה אומרים כל מה שחושבים עליו ועל מקום העבודה. בענף ההייטק ישנה תחלופה גבוהה לא רק של עובדים זוטרים אלא גם של מנהלים בכירים, ויתכן שהבוס שלכם יצוץ בדרככם בהמשך בתפקיד חדש, ולבטח אינכם רוצים אויב העלול לפגוע לכם בקריירה.


לעבוד במרץ עד סוף החוזה


בדרך כלל, עזיבת מקום עבודה מלווה בתחושה של אופוריה ושמחה, ויש עובדים המתחילים להתנקם במעסיק, לחפף ולהקטין ראש בעבודה, להיעלם ללא כל סיבה ועוד. ההמלצה היא להשקיע בעבודתכם עד הסוף, לסגור קצוות, לדאוג לחפיפה מסודרת בהתאם לצורך ולדרישה, לנקות את השולחן מכל המשימות הפתוחות או להעביר פרויקטים לקולגות בעבודה, ולשמור על נימה חיובית עד יום העבודה האחרון.


בנוסף, לפני העזיבה המוחלטת, כדאי לשלוח מייל מסודר ובנימה חיובית לכל העובדים כדי להיפרד בכבוד. כמו כן, כדאי ליזום טקס פרידה קצר ולבבי, אפשר להביא עוגה ושתייה, ומומלץ להחמיא לבוס, לשבח את מקום העבודה ולציין כי תשמחו לסייע לחברה בעתיד, גם אם כולם יודעים שהסיכוי לכך אינו סביר. 

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה