מנוע חיפוש כתבות מידע למועמד

חפש
Thumbnail

בריאות בעבודה

הישיבה מול מסכים אינה ייחודית רק לאנשים מעל גיל מסוים: כיום, הגילאים בהם גולשים באינטרנט הופכים להיות צעירים יותר ויותר וכתוצאה מכך, בעיות עיניים כבר יכולות להתחיל להופיע בכל גיל.
תרגול יוגה יכול לסייע לכולם בלי יוצא מן הכלל: צעירים, מבוגרים, ספורטאים וכמובן לאלו שלא. תרגול נכון גם יכול לעזור לאנשי ההייטק המוצאים את עצמם מבלים שעות בכל יום מול המחשב.
לחשיבה האישית השפעה ניכרת על הבריאות, כך עולה ממחקרים מרתקים מתחום הפסיכונאורואימונולוגיה, שם מסובך לאמת פשוטה – יש קשר הדוק בין מחשבותינו, רגשותינו, מערכת החיסון והבריאות שלנו בכללותה.

חוזרים ללימודים ושוב שוברים את הראש בכל בוקר מה להגיש בארוחת הבוקר ומה לשלוח לבית-הספר? האם רק כריך או שצריך תוספת?

בעבודה, לא תמיד פשוט לאכול בריא. בחדרי הישיבות יש תמיד כיבוד של מאפים וחטיפים, במסעדות – ארוחות עסקיות, הנסיעות הממושכות, השוקולדים של החוזרים מחו"ל והשתייה המתוקה...

מהנדסים טרוטי עיניים, מתכנתים צמודי פיצה ומנהלי צוותים מובטחי אופציות נראים בשעות מאוחרות באזורי התעשייה השונים. לקראת חג הפסח בדקנו מה קרה לשאיפה הבסיסית שלהם לחירות? למה הם מוכנים לעבוד בקצב עבודה אינטנסיבי במיוחד? את התשובות ארגנו מהרובד הגלוי לרובד הסמוי.

לחץ (stress) הוא תגובה פיסית-רגשית שלילית המתרחשת כאשר דרישות מקום העבודה אינן תואמות את יכולותיו, משאביו או צרכיו של העובד. כמובן שיש משרות מלחיצות יותר, אבל מה שקובע בעיקר הוא היכולת של אדם להתמודד עם משרה מסוימת.  

דף 1 מתוך 1 1