מנוע חיפוש כתבות מידע למועמד

חפש
תנאים ושכר

תנאים ושכר

Thumbnail
איך בוחרים מקום עבודה חדש? מהם השיקולים בבחירת מקום עבודה? האם כדאי לעזוב מקום עבודה ולחפש אופציה אחרת בגלל חוסר סיפוק ותנאי שכר נמוכים? אלו שאלות נפוצות בקרב כל מי שמחפש מקום עבודה חדש, בין אם סיים את לימודיו ובין אם הוא עובד אך אינו מרוצה ממקום העבודה שלו...
Thumbnail

מתי הגיע הזמן להתפטר ממקום העבודה? מהן הסיבות השכיחות להתפטרות ממקום העבודה? האם יש סיבות מוצדקות להתפטרות ולעזיבת מקום עבודה? אלו הן שאלות נפוצות בקרב ציבור השכירים בארץ, לכן כדאי לדעת כי יש מגוון סיבות לעזוב מקום עבודה...

Thumbnail
נשים מהוות חלק חשוב ומשמעותי בשוק ההייטק ובמשק בפרט. הן מאיישות משרות רבות בכל התחומים והן נחוצות ליציבות המשק והכלכלה. כחלק ממחזור החיים, נשים נכנסות להריון. לכן, המחוקק נדרש להגן על זכויות עבודה לנשים בהריון כדי למנוע ממעסיקים לפטר אותן, וכדי לשמור על כבודן ומעמדן מכוח עקרון שוויון זכויות.
Thumbnail

לצד ההטבות והתנאים הטובים שמקבלים עובדי ההייטק במקום עבודתם, קיים חיסרון אחד: שעות עבודה נוספות. למרות שקיים חוק הקובע את שעות העבודה הנדרשות מהעובדים בישראל, נוצרים מצבים רבים שבהם נדרש להשלים משימות דחופות או גדולות, בלוחות זמנים החורגים מזמני העבודה הרגילים שכתוצאה מכך, מספר שעות העבודה מצטברות לכמות גדולה...

Thumbnail
אחת משיטות התגמול הנפוצות ביותר בחברות הייטק וסטארט-אפ בפרט, היא הענקת אפשרות למימוש אופציות. האופציות עשויות להיות שוות הרבה מאוד כסף במידה והחברה תצליח או תימכר מנגד, ערכן יהיה נמוך במידה והחברה מדשדשת או נכשלת. המדריך הבא יעשה לכם סדר ויציג את כל מה שנדרש כדי לממשן בחכמה.
אז מצאתם עבודה חדשה ונכנסתם במלוא המרץ לעבוד – התחלה טובה. אולם, אם במסגרת עבודתכם המצאתם המצאה, היא נקראת בשפה המשפטית "אמצאת שירות", יכול להיות שהיא שייכת למעשה למעסיק שלכם ולא לכם. היא יכולה להניב בעתיד למעסיקכם רווחים רבים, כלכליים ואחרים, ואולי אפילו שמעתם מהבוס שהוא מתכוון להגיש עליה בקשה לפטנט.
בהסכמי השקעה בחברות מוקדשים זמן ומחשבה בקביעת המנגנון שיאפשר לבעלי השליטה (בעלי המניות הדומיננטיים) בעת שיבקשו לממש את השקעתם בחברה, לחייב את בעלי מניות המיעוט למכור את מניותיהם לרוכש. מנגנון זה מכונה "Bring Along", ומטרתו היא לאפשר לאותם בעלי מניות דומיננטיים לבצע Exit, מבלי להיקלע למצב שבו יזקקו להסכמת המיעוט. החשש הוא ממצב בו המיעוט ימנעו מלתת הסכמתו למכירת מניותיהם או יתנו את ההסכמה בקבלת פרמיה גבוהה יותר. 
כולנו מכירים את המונח הטבות בעבודה, אבל רבים מאתנו לא נוטים לייחס לכך חשיבות מספיק גדולה, בעיקר כאשר אנחנו ניגשים לשוחח עם המעסיק הקיים או העתידי שלנו בנוגע לשכר שלנו.


עברת תהליך גיוס מפרך ראיונות מקצועיים, משאבי אנוש וראיון מנכ"ל, זומנת להצעת שכר... ורגע לפני קבלת ההחלטה זה הזמן ללמוד לקרוא אותה ולהבין ממה היא מורכבת:
מעבר לפנסיה, לביטוח מנהלים, לקרן השתלמות ולכל שאר הדברים הקבועים, יש שלושה סעיפים חשובים למדי לתעשיית ההייטק, גם אם מדובר בחברה בחיתולים: אופציות, קניין רוחני ושעות נוספות - אל תוותרו על התנאים הסוציאליים!

עולם דיני העבודה הינו עולם רחב ומורכב, הנושק לכל תחומי החיים, מעצם הגדרתו.
רבים נוטים לחשוב, עובדים ומעבידים כאחד, כי חוזה העבודה הוא הבסיס העיקרי עליו מושתתים יחסי עובד-מעביד וכי ההסכמות שהושגו בחוזה העבודה הן אלו אשר ילוו את יחסיהם לאורך השנים.
אין דבר רחוק יותר מן האמת!

"לא ישנתי כל הלילה. ידעתי שבבוקר אני צריך להודיע לשלושה מאנשי על פיטוריהם. לא פשוט לומר שלום לאנשים טובים. חששתי איך הדבר ישפיע על אווירת העבודה בצוות. אלו לא האנשים הראשונים שאנו משחררים השנה ואולי גם לא האחרונים. החבר'ה מרגישים אי וודאות וחוסר בטחון, ודווקא עכשיו, יותר מתמיד, אני זקוק לביצועים הכי טובים של העובדים." כך התבטא מנהל בחברת הי טק בינונית כשפגשנו אותו בבוקר יום הפיטורים בחברה.
אין ספק כי צמצום כוח אדם הינו אחד התהליכים הרגישים בחייה של חברה ויכולה להיות לו "טביעת רגל" על תרבות החברה והמוניטין שלה לאורך שנים.

10 דברים שכדאי לך לבדוק לקראת עזיבת עבודה

 

חוזה העבודה הינו הבסיס להתקשרות בין העובד למעסיקו, ועל כן נודעת חשיבות מכרעת לעגן בו את כל התנאים עליהם הוסכם ביניכם לבין המעסיק. נוסף על כך, החל משנת 2002 הוטלה על המעביד גם החובה למסור לעובד, לא יאוחר מ- 30 ימים ממועד תחילת עבודתו של העובד, הודעה בכתב שבה יפרט את תנאי העבודה של העובד. מעביד שלא יעמוד בחובתו זו, צפוי לעונשים הקבועים בחוק.

ענף הביטוח הפנסיוני עבר לאחרונה מהפכה דרמטית העשויה להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו בהווה ובעתיד. בראש ובראשונה נחקק צו הרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק. בו נקבע שהחל מ 1 בינואר 2008 חלה על המעסיקים חובת הפרשה לתנאים סוציאליים לכל השכירים במשק.

נהוג לדון בנקודת מבטו של העובד המקבל אופציות. אלא שאחת ההמלצות הראשונות לניהול מו"מ מוצלח היא להכיר את נקודת המבט של העומד מולך. הפעם נכיר את נקודת מבטו של ארגון המעניק אופציות לעובדיו ואת השיקולים והלבטים העומדים בפניו.

דף 1 מתוך 1 1