דרוש מתכנת

באתר Jobinfo  נפתחות  מידי יום עשרות משרות חדשות של מתכנתים בתחום התוכנה. תחום זה הינו רחב ומגוון, דורש למידה מתמדת ומעקב הדוק אחר טכנולוגיות ושפות פיתוח חדשות.

על מנת להישאר מתכנת מבוקש חשוב להיות רב גוני, להכיר מספר שפות פיתוח ולעבוד על מערכות שונות, כיום ניסיון עם מאגרי מידע גדולים Big Data, תכנות מערכות שמטפלות בנתונים רבי משתמשים מהווה יתרון.

הישארו מחוברים! קראו על טכנולוגיות, לכו לכנסים, מומלץ גם לצאת לקורסים מקצועיים שיקנו לכם התמחויות שונות בכיוון הקריירה שלכם.

דרוש מתכנת למשרות תכנות

אם יצא לכם לפתוח לאחרונה אתרי חברות השמה בוודאי הבחנתם כי האחרונים מלאים בהצעות עבודה למשרות מתכנת. שוק ההייטק והמחשבים אכן נמצא בחיפוש מתמיד של אחד המקצועות הנדרשים בתחום והוא מתכנתים.

תחום זה הפך מבוקש ולכן דרוש מתכנת בתחומים רבים. כמה תחומים מבוקשים בצד הלקוח כוללים:

אז אם חשבתם לרגע על הסבה מקצועית או לימודים מקצועיים, הנה כמה דברים שחשוב שתדעו לפני הרשמה ללימודי תכנות.

רוצים לעבוד בתור מתכנתים?

מה כוללת עבודת המתכנת?

דרוש מתכנת

מהות עבודתו של מתכנת היא כתיבת קודים ע"י שימוש בשפות שונות. הדבר משמש לצורך בניית אתרי אינטרנט, תוכנות, יישומי מחשב, אפליקציות סלולאריות ואינטרנטיות ועוד.


מתכנת עובד בסביבת עבודה משרדית. העבודה כוללת שעות ישיבה רבות המצריכות רמת ריכוז גבוהה ויכולת לרדת לפרטים. אם אתם מחפשים עבודה בעלת אופי תזזיתי, מתכנת אינו המקצוע עבורכם.

איך אדע אם מתאים לי להיות מתכנת?

עבודת המתכנת מצריכה מציאת פתרונות קלים לבעיות קשות. מתכנת טוב ידע לפשט דברים מורכבים ולמצוא להם דרכים פשוטות לפתרון. ולכן, אם אתם מוצאים עצמכם פותרים בקלות חידות מחשבה וחובבים משימות מחשבתיות מורכבות, כנראה שמקצוע התכנות מתאים לכם.

תקשורת בינאישית אינה תכונה נדרשת כדי להתקבל למשרת מתכנת, כיוון שעבודת המתכנת היא לרוב אינדיווידואלית. אך לאלו שירצו להתקדם למשרות ניהול, כדאי ורצוי שתהיה להם אפשרות לתקשר באופן חיובי עם שאר חברי הצוות.

תכונה הכרחית למתכנת היא יכולת עמידה בתנאי לחץ. מתכנתים נתקלים במקרים רבים הדורשים תפקוד מלא ויעיל במצבים לחוצים בעיקר במקרים של בעיות ותקלות במערכות מחשוב, עמידה בלוח זמנים לחוץ לקראת סיום פרויקט, שדרוג מערכות קיימות ועוד.

מתכנת טוב חייב שיהיה לו רצון ללמוד ולהתחדש כל הזמן. עולם המחשבים וההייטק אינו מפסיק לגדול, להתחדש ולהפתיע. ולכן המתכנתים צריכים להתקדם ולהתאים את הידע המקצועי שלהם להתפתחויות בתחום. ככל שהמתכנת ידע שפות וטכנולוגיות חדשות כך יהיה מקצועי יותר וטוב יותר בעבודתו.

איך ללמוד לתכנת?

לימודים להכשרת מתכנת נעשים במוסדות לימוד אקדמיים וגם מקצועיים. אומנם מקומות תעסוקה מעדיפים לראות בוגרי תואר ראשון ממוסדות אקדמיים ומכללות מובילות אבל אצל המתכנתים הפרמטר של הניסיון המקצועי והמעשי בעל משקל רב בעיקר כאשר נמצא רלוונטי לתחום הפיתוח של החברה אליה מנסים להתקבל.

כפי שבטח הבנתם הידע המקצועי הניתן לכם במסגרת לימודי מתכנת הוא מאוד חשוב ולכן לפני הרשמתכם ללימודים בדקו והשוו מספר מקומות המקנים את ההכשרה המקצועית למתכנתים ואת הסילבוסים של שכל מוסד לימודים מציע לתלמידיו.

העדיפו את אלו הנותנים את הידע הרחב והמקיף ביותר. בנוסף, תוכלו למצוא בחלק ממוסדות לימוד אלו מחלקת השמה אשר עוזרת לבוגרי הקורס להשתלב כמתכנתים במקומות תעסוקה לאחר סיום הקורס. דבר זה כמובן יכולת להוות קרש קפיצה לתוך עולם ההייטק בכלל והתכנות בפרט. כי כפי שציינו כיום, דרוש מתכנת במגוון רחב של תחומים- וזו ההזדמנות שלכם לשידרוג עיסוקכם ורמת ההכנסה שלכם.

טבלאות שכר תוכנה