סדנאות מקצועיות

כחלק מהיותנו ארגון לומד אנו שמחים להעשיר את סל השירותים שלנו בהמשך ללמידה שצברנו. כיום חברת Jobinfo מציעה לקהל לקוחותיה סדנאות עבור הצוות המגייס שלה, סדנאות לדרגים ניהוליים שונים וסדנאות בנושא פיתוח מיומנויות רכות אשר יעשירו ויפתחו את צוות המנהלים והעובדים בחברתכם.

סדנאות אלו נועדו לחשוף את המשתתפים לנושאים מעולם הניהול והפיתוח האישי על גווניו השונים ומנקודות מבט מעניינות, וכמו כן להקנות כלים מעשיים בהם יוכלו לעשות שימוש בעבודתם היומיומית. בנוסף, האינטראקציה הנוצרת במסגרת הסדנאות תורמת לגיבוש הקבוצה וליצירת שפה משותפת ואף מחזקת את התרבות הארגונית.

המפתח להצלחת הסדנאות טמון למיטב ניסיוננו בשלושה דברים:

 1. הצוות המקצועי המוביל את התכנית
 2. התאמת התכנית לצרכים של החברה ושל המנהלים
 3. שילוב בין מודלים לכלים מעשיים למנהלים וטיפול במצבים מחיי היומיום  

הצוות המקצועי המוביל אותו:

רונית קורץ

רונית היא פסיכולוגית ארגונית, דוקטורנטית באוניברסיטת טילבורג, הולנד. מנחת קבוצות וסופרוייזור מקצועית. לרונית ניסיון של 20 שנה בייעוץ לארגונים בסביבות מורכבות בארץ ובחו"ל: תכנון, הנחיה והטמעה של שינויים מערכתיים בארגונים, המכוונים ליצירת צמיחה ושגשוג.  מומחית בנושאים של תרבות ארגונית, מנהיגות,  Workplace of Choice  - Talent Management, פיתוח צוותים וייעוץ אישי למנהלים. מתמחה בגישות חדשניות: מנחה קבוצות גדולות בשיטות של "חקר מוקיר", "מרחב פתוח", "קפה עולמי". מומחית ב'קונסטלציה מערכתית' לארגונים ועסקים לפתרון בעיות. מרצה בתכנית לתואר שני בייעוץ ארגוני באוניברסיטאות תל אביב וחיפה.

דנית ריינד

יועצת ארגונית ומאמנת אישית. עוסקת בייעוץ ארגוני וליווי למנהלים, הנהלות וצוותים בארגון בכל הנוגע לתהליכי משאבי אנוש. לדנית 15 שנות ניסיון בתחום הכוללות היכרות מעמיקה עם תהליכים שונים בחיי הארגון, בין השאר, ניהול והובלת שינויים ארגוניים, ניהול משאבי אנוש גלובלי, פיתוח ארגוני והדרכה, פיתוח מנהלים, הערכת עובדים, Outplacement ועוד. בעלת תואר שני בניהול משאבי אנוש והדרכה, מאמנת מוסמכת מטעם איק"א ומנחת קבוצות, בוגרת התוכנית בפסיכולוגיה חיובית של אוניברסיטת ת"א. 

להלן רשימה חלקית של הסדנאות המוצעות:

1. ראיון מזווית אחרת: שימוש בכלי אימון לאיתור ערכים

מנחה :דנית ריינד
רבות דובר (וידובר) על חברות וארגונים מצליחים במיוחד, שאימצו ערכים ועקרונות שהבטיחו את השגת מטרותיהם והפכו למעשה לנוסחת הצלחתן. מכאן, הפכו הערכים לכלי ניהול מרכזי בבניית אסטרטגיית הצלחה של ארגונים.  
ברמה האישית ולפי עקרונות האימון הקלאסי, הערכים האישיים של כל אחד ואחת מאיתנו הם למעשה הביטוי ההתנהגותי שלנו – הצורה בה אנו פועלים ומשיגים את מטרותינו.
איתור ערכים אלו והבנתם כאסטרטגיה לפיה בני-אדם פועלים יכולה לתת לנו, כמראיינים, זווית ראייה אחרת והבנה מעמיקה של דפוסי ההתנהגות של המרואיין (ומכאן את התאמתו או אי- התאמתו לתפקיד המיועד ולארגון).
בסדנא נכיר כלי אימון לאיתור ערכים אישיים ונתרגל אותם באופן אישי, ועל-ידי כך, נרחיב ונרענן את ארגז הכלים שלנו.
הסדנא מיועדת לכלל מחלקת משאבי אנוש ולמנהלים מגייסים.

 2. ללמוד מהצלחות: ראיון ייחודי לניוד פנימי

מנחה :דנית ריינד
ניוד פנימי מוצלח תלוי בין השאר בתהליך מיון מיטבי. איך מראיינים עובד שכבר נמצא בארגון?
אנו מציעים לכם מפגש עם כלי ראיון ייחודי המסייע לראיין עובדים למטרות ניוד פנימי ואשר ניתן להשתמש בו גם בראיון גיוס, ואפילו לשיחת משוב בארגון.
ייחודיות ה"קדום" בכך שמקורו בהצלחות שלנו, ודרכו אנו מאתרים את התנאים המאפשרים לנו להצליח.
התנסות בכלי ה"קדום" תאפשר לנו לבחון את עצמנו באירועים שהיוו עבורנו הצלחה גדולה. אירועים שמלאו אותנו התלהבות וסיפוק ואשר דרכם נלמד איך ניתן להצליח שוב .
דרך הקדום ניגע ב"חקר מוקיר" - תחום שמתחבר לפסיכולוגיה חיובית, והמפגש יאפשר לכם "לטעום" רעיון קונספטואלי אחר, גם ברמה התיאורטית, וגם ברמה מעשית.
הסדנא מיועדת לכלל מחלקת משאבי אנוש ולמנהלים מגייסים.

 3. Outplacement

מנחה :דנית ריינד
המונח Outplacement מתאר את ניהול תהליך הפרידה מעובדים בארגון.
האתגר העומד בפני חברות בתחום זה הוא משמעותי ובעל השלכות רבות, הן לגבי העוזבים והן לגבי הנשארים. ניהול תהליך זה בצורה נכונה יכול לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון מבחינה עסקית, ארגונית, תדמיתית ואנושית!
בסדנא נכיר את התהליך ונבחן את תפקידנו ותרומתנו הפוטנציאלית לתהליך, כמנהלות גיוס, תוך היכרות עם כלים פראקטיים אשר מסייעים לניהול תקין של התהליך.
הסדנא מיועדת לכלל מחלקת משאבי אנוש כמו כן ניתן להתאים את תוכן הסדנא למנהלים.

 4. מנהיגות אותמטית

מנחה: רונית קורץ
בשנים האחרונות אנחנו מבינים כי עם כל השינויים שארגונים עוברים, יש צורך במנהיגים המובילים מתוך האמונות וערכי היסוד שלהם, כך שהם יכולים להיות קשובים לסביבה מצד אחד, אך לשמור על חוט שדרה פנימי מצד שני, גם בזמנים מורכבים וסוערים. בסדנא נלמד מהי מנהיגות אותנטית, כיצד נזהה את המנהיגות האותנטית שלנו וכיצד נשתמש בה בזמנים של שגרה ובסערות. הסדנא מיועדת לדרג ניהולי בחברה.  

5.  מנהיגות ללא סמכות/ניהול מטריציוני

מנחה: רונית קורץ
ניהול מטריציוני הוא צו השעה בארגונים רבים. ניהול מטריציוני הפך לנורמה, אולם הוא טומן בחובו אתגרים לא פשוטים כלל. נלמד מודל וכלים לניהול צוותים מטריציונים, נמפה את האתגרים ונלמד כלים להתמודדות עמם. הסדנא מיועדת לדרג ניהולי בחברה.   

6. ניהול צוות

מנחה: רונית קורץ
מהו צוות, האם עבודת צוות נחוצה בכל מחיר, כיצד יוצרים עבודת צוות מאוסף של אנשים, כיצד יוצרים עבודת צוות בין צוותים ועבודת צוות מטריציונית, מהן הדרכים, הכלים והמיומנויות הנדרשים מהמנהל. נלמד מושגים ומוגל בנושא עבודת צוות. הסדנא מיועדת לדרג ניהולי בחברה.    

7. ניהול חוזקות של עובדים

מנחה: רונית קורץ
רובנו ערים  לחולשות שלנו ושל הסובבים אותנו. אנו עסוקים במה עוד העובד יכול לעשות או בכיצד הוא היה יכול לעשות זאת אחרת. בכך אנו עוסקים שוב ושוב באותו הדבר ואיננו מתקדמים אלא במעט. מחקרים מראים כי דוקא העיסוק בחוזקות יכול לקדם את הביצועים של העובדים ולשפר את התוצאות. נבחן כיצד לזהות את החוזקות של עובדים, כיצד להשתמש בהן  ומדוע זה כדאי. ונבין גם מה כדאי לעשות לגבי החולשות... הסדנא מיועדת לדרג ניהולי בחברה. 

8. 'חקר מוקיר' Appreciative Inquiry

מנחה: רונית קורץ
איך מובילים שינוי ארגוני וסוחפים את הארגון כולו לתהליך שינוי עוצמתי? 'חקר מוקיר' הינה גישה המתבססת על מחקרים בתחום הפסיכולוגיה החיובית בארגונים ובתחום ניהול שינוי. הגישה פותחה ע"י פרופ' דייויד קופריידר בארה"ב. היא הוכחה כגישה עוצמתית, היוצרת חזון מתוך הכשרת לבבות האנשים, עיגון השינוי העתידי בחוזקות העבר, תהליכי למידה וחקר עצמי של המשתתפים ובניית אקלים חיובי, הבוטח ביכולת המשתתפים ובחוכמת הרבים. 

בסדנא נלמד כיצד ניתן לשנות פרדיגמה בהובלת שינוי דרך מודל וכלים מעולם זה ותוך דוגמאות לתהליכים אלו. רונית הוכשרה בחקר מוקיר והעבירה את ההכשרה הראשונה בישראל יחד עם ברנרד מוהר ממובילי הגישה בעולם סדנא המיועדת לכלל מחלקת משאבי אנוש ולמנהלים בחברה.

9.  Edgewalkers איתור וגיוס של אנשים "פורצי דרך"

מנחה: רונית קורץ
ה Edgewalkers הוא מושג שתבעה ג'ודי ניל ב-2006 לתאר אנשים שיביאו לארגון חדשנות ו"פריצת דרך".
אלו הם האנשים הראשונים המתנדבים להוביל יחידות חדשות, להנהיג יוזמות חוצות ארגון, או לקחת משימה מעבר לים. הם רואים את חצי הכוס המלאה, חושבים "מחוץ לקופסא", יוצרים שותפויות עם עמיתים ממחלקות אחרות, מחפשים פתרונות חדשים לבעיות ישנות וצופים אתגרים באופק. הם מפרשים את מגמות השוק, מתרגמים מסרים מעבר לשפת המחלקות וחוזים את השפעת ההחלטות והפעולות של היום על העתיד.

אלו אנשים ששביל הקרירה והלימודים שלהם אינו שגרתי, הם טיילו בעולם ודוברים יותר משפה אחת. הם לוקחים סיכונים ונענים לאתגרים. לעתים גישתם מביאה לקונפליקט עם עמיתים יותר שמרנים, שומרי סדר וכללים. לעתים הם מתוסכלים ממערכות ארגוניות המדגישות תוצאות כמותיות על פני רעיונות יצירתיים. הם מהלכים בין העולמות. איך מזהים אנשים כאלו? איך מטפחים אותם? איך משלבים אותם בארגון? מה יכולה להיות תרומתם לרענון ושינוי התרבות הארגונית?
בסדנא נלמד מיהם אנשים אלו, מה המאפיינים שלהם, כיצד מזהים אותם ואיך מביאים לשילובם בארגון כדי ליצור תרומה ייחודית של יכולותיהם.
הסדנא מיועדת לכלל מחלקת משאבי אנוש.

10. דילמות אתיות בגיוס

מנחה: רונית קורץ
נושא האתיקה תופס תאוצה בעולם העסקי המודרני. גם אצלנו, מנהלות הגיוס, ככל שעולם הגיוס נעשה מורכב יותר, כך אנו נתקלות בדילמות אתיות מורכבות יותר.
דילמה אתית היא מצב בו יש 'התנגשות' של אינטרסים. לדוגמא, טובת הארגון נמצאת בסתירה לטובת המועמד או קונפליקט בין ערכים, לדוגמא להיות ישרה ושקופה יפגע באינטרס שלי להיות מקצועית כמאבחנת. במפגש נשמע על מגמות בארץ ובעולם בנושא אתיקה עסקית וארגונית ונקבל כלים מקצועיים לחשיבה אתית. את מצבי הדילמה ננסה לפתור באמצעות הכלים המקובלים וכן באמצעות כלי חדשני 'קונסטלציה ארגונית'.
הסדנא מיועדת לכלל מחלקת משאבי אנוש ולמנהלים המגייסים.

11. פסיכולוגיה חיובית - על מדע האושר

מנחה :דנית ריינד
תוכנית קבוצתית ייחודית בת 10 מפגשים, המאפשרת היכרות בסיסית עם התחום של פסיכולוגיה חיובית, הן ברמה התיאורטית, והן ברמה היישומית.
כל מפגש בנוי משני חלקים: רקע תיאורטי וסדנא הכוללת תרגילים חווייתיים להגברת האושר בחיינו האישיים ובעולם העבודה.
התוכנית ייחודית בכך שהיא מקנה ידע בסיסי בתחום מרתק ונפלא וכן מקנה כלים יישומיים המאפשרים לכל אחד מאיתנו לשפר את איכות חייו ברמה הפרטית וברמה  הקבוצתית-ארגונית.

נושאי המפגשים:

 1. מפגש ראשון – פסיכולוגיה חיובית – נעים מאוד!
 2. מפגש שני – "תודה על מה שלי נתת" – על תודה וסליחה
 3. מפגש שלישי – אושר הוא... על הנאה ומשמעות
 4. מפגש רביעי – חזקות ומימושן
 5. מפגש חמישי – על יעדים ומטרות
 6. מפגש שישי – ללמוד מהצלחות - חקר מוקיר
 7. מפגש שביעי – על אהבה ואושר במערכות יחסים
 8. מפגש שמיני – "ילדים זה שמחה"
 9. מפגש תשיעי – על בריאות ואופטימיות
 10. מפגש עשירי – מסיבת סיום...

הסדנא מיועדת לכלל עובדי החברה.

 לקבלת הצעת מחיר מותאמת לצרכים היחודיים של ארגונכם:

צרו קשר עם מומחה השמה
*שדה חובהשלח פנייה