דרושים למגוון משרות מהנדס תוכנה

מהנדס תוכנה - שתי מילים בלבד מתארות מקצוע מבוקש זה הנוגע כמעט בכל תחום בחיינו. המקצוע מכיל בתוכו תחומי ידע רבים; החל מפיתוח התוכנה, דרך בדיקת התוכנה וכלה בתחזוקתה. מטרת מהנדסי התוכנה היא לא רק ליצור תוכנות חדשות, אלא ובעיקר לייעל ולשפר תוכנות קיימות וכך להפחית את עלויות התחזוקה והתפעול.

חשוב לזכור שהיום התוכנה אינה עומדת בפני עצמה ופעמים רבות היא מתממשקת לעולם התקשורת והחומרה. מהנדס התוכנה נדרש כיום להיות איש בעל ידע והבנה מגוונים כך שיוכל לעשות אינטגרציה לכל התחומים בהם התוכנה נוגעת כדי להביא לכך שזו תפעל בצורה אופטימאלית על פי ייעודה.

לקבלת הכוונה במציאת עבודה למשרות דרושים מהנדסי תוכנה - לחץ כאן

דרושים מהנדסי תוכנה

מה ההבדל בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב?

אנשים רבים תוהים על ההבדל בין לימוד מדעי המחשב לבין לימוד הנדסת תוכנה. על רגל אחת אפשר לומר שהנדסת תוכנה באה מתוך מדעי המחשב, אבל בניגוד למדעי המחשב ששייכים, לדעת מומחים רבים, לעולם התיאורטי. מקצוע התוכנה שייך לתחום המעשי מכיוון שמטרתו העיקרית היא לתת פתרונות מעשיים באמצעות התוכנה בתחומים רבים מספור.

מה המצב בשוק העבודה מבחינת מהנדסי התוכנה?

מקצוע מהנדס תוכנה נחשב בשנים האחרונות לאחד התפקידים הטובים ביותר בארץ ובחו"ל ואין ספק שנתון זה לא הולך להשתנות בשנים הקרובות. חברות מחשבים גדולות כקטנות מחפשות במרץ אחר מהנדסי תוכנה טובים ומוכשרים שיניעו את מוצריהן קדימה.

משכורתו של מהנדס תוכנה יכולה לעבור את ה- 20,000 ₪ ברוטו בחודש בתנאי כמובן שצבר מספיק ניסיון בתחום והיודע היטב מלאכתו. לאחרונה התפרסמה הידיעה שישנם יותר משרות פנויות בשוק העבודה מאשר מהנדסי תוכנה.

זו היא ידיעה משמחת מאוד לאותם בוגרים צעירים שרק סיימו את לימודיהם בתחום, מכיוון שלפעמים הצורך הרב במהנדסי תוכנה יגבר על החשש מחוסר הניסיון שיש לאותם סטודנטים, במקרה הזה היתרון יהיה אצל אלו שסיימו את לימודיהם בהצטיינות או עם ציונים גבוהים במיוחד.

למרות כל הידיעות המשמחות, עדיין חשוב לזכור שישנה תחרות גם בתחום זה, המנצחים באותה תחרות יהיו אותם אלו שידעו לזהות לאן הרוחות נושבות בעולם התוכנה והכי חשוב שידעו להעניק לא רק את השירות הטוב ביותר למעסיקיהם, אלא גם להיות יצירתיים ולהראות כיצד הם יכולים לחשוב מחוץ לקופסה ולתת את פתרונות התוכנה הטובים ביותר.