להתכונן לשאלות בראיון עבודה

האם קיבלתם זימון לראיון עבודה ואתם מעוניינים להתכונן לקראתו? הידעתם כי ניתן לשפר את הסיכוי לקבל את המשרה אם מתכוננים נכון לקראת השאלות הנפוצות בראיונות עבודה? 

להתכונן לשאלות קראת ראיון עבודה


לאחר שצלחתם את הסינון הראשוני של קורות החיים וקיבלתם זימון לראיון עבודה עליכם להתכונן לקראת מבחני מיון לעבודה ולשאלות הנפוצות שישאלו אתכם. עליכם לזכור שעל כל משרה נחשקת מתמודדים כיום עשרות מועמדים, לכן חשוב לענות נכון על שאלות בראיון עבודה וכדאי להכיר סוגים שונים של שאלות ומבחני מיון והערכה לעבודה.

מהם סוגי השאלות בראיון עבודה?

כאמור, בכל ראיון עבודה המראיין שואל מספר שאלות מסוגים שונים. הסוגים הנפוצים ביותר של שאלות בראיון עבודה הם:
שאלות מקצועיות שמטרתן לבחון את הידע והניסיון המקצועי שלכם בתחום הרלוונטי למשרה ולמעסיק.

 

  • שאלות אישיות שמטרתן לאפיין את מידת התאמתכם למאפייני המשרה ואת ההתאמה שלכם למאפייני הארגון ולחזון העסק.
  • שאלות התנהגותיות שמטרתן לבדוק איך אתם מתפקדים תחת לחץ, בעבודה בצוות ובמצבים שונים נוספים.
  • שאלות כלליות שמטרתן לקבוע כיצד אתם יכולים לסייע לארגון, לתרום בעבודה, לשפר תהליכים וכיוצא בזה.

דוגמאות לשאלות הנפוצות ביותר בראיון עבודה

צוות המראיינים המנוסה של ג'ובאינפו ריכז עבורכם את השאלות השכיחות ביותר בראיונות עבודה. כך תוכלו להתכונן לקראתן וכדאי לכם להתייחס לטיפים החשובים למענה נכון לשאלות השונות – כך תשפרו באופן משמעותי את הסיכוי שלכם לקבל את המשרה.
 

מה אתה יכול לספר על עצמך בקצרה?

שאלה מעט מכשילה לכן חשוב להתכונן אליה, המראיין מעוניין ללמוד עליכם ולבחון האם יש לכם ניסיון רלוונטי לתפקיד, האם אתם בוערים מתשוקה לתפקיד המוצע וכדומה. למעשה, יש לכם כשתי דקות לספר על עצמכם ולהותיר רושם חיובי על המראיין.
 

מדוע כדאי לנו לבחור בך לתפקיד?

המראיין מעוניין לדעת מהן התכונות והמיומנויות שלכם בזכותן אתם מתאימים למשרה, כדאי לספק דוגמאות למיומנויות שלכם שבאו לידי ביטוי בעבודות קודמות, כך תיהנו מיתרון לעומת מועמדים אחרים.
 

האם תוכל לספר על שתי תכונות שליליות שלך?


מומלץ לציין שתי תכונות שליליות אמיתיות, אין לנסות ולהמציא חולשות. חשוב להסביר בקצרה כיצד אתם מתמודדים עם התכונות השליליות ואיך אתם משנים אותן כדי להשיג תוצאות חיוביות בעבודה ובחיים האישיים.


אם אתקשר למנהל הישיר שלך בעבודה הקודמת מה הוא יספר עליך?

חשוב לענות על השאלה בדיוק ולא להתפזר, כדאי לציין חוזקות שמנהלים באמת חושבים עליכם, למשל יכולת למידה מהירה, יכולה עבודה בצוות וכדומה. כמו כן, כדאי לציין גם חולשה שיתכן והמעסיק הקודם היה אומר.

מהן צפיות השכר שלך?

מומלץ לבדוק מראש בטבלאות השכר מהו השכר המקובל למשרות דומות. אם המראיין לא מציג את השאלה אפשר להעלות את הנושא במהלך ראיון העבודה ואפילו להציג דרישה ריאלית לתנאי השכר.


מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם?

מומלץ לענות בכנות, גם אם פוטרתם. המראיין עשוי לשאול אתכם מדוע עזבתם מקומות עבודה נוספים לפני המשרה האחרונה, לכן כדאי להתכונן לקראת השאלה הנפוצה ולספק תשובה מהירה ותמציתית בלי ללכלך על המעסיק הקודם.  

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה