להתמודד עם לחץ בראיון עבודה

ראיון עבודה נחשב למעמד מלחיץ עבור רוב האנשים, רבים סובלים מתסמיני לחץ נפוצים כגון זיעה, קושי להתנסח, דפיקות לב מהירות, חוסר מנוחה וכדומה. לכן, חשוב להדגיש כי לחץ בראיון עבודה הוא דבר טבעי המשותף לרבים מהמועמדים המגיעים לראיונות עבודה. יש דרכים יעילות להתמודדות עם לחץ בראיונות עבודה – כך תוכלו להפחית את הלחץ והמתח הנפשי לקראת הראיון ובמהלכו, ותשפרו משמעותית את הסיכויים שלכם לקבל את המשרה בה אתם מעוניינים.

לחץ בראיון עבודה


למרות הלחץ הרב לקראת ראיון העבודה עליכם לזכור כי מתח נפשי פוגע ביכולות שלכם, ובראיון עבודה עליכם להסתיר את הלחץ ולשדר ביטחון עצמי ורוגע. כך תשאירו רושם חיובי על המראיין ותשפר את הסיכוי לקבלת המשרה הנחשקת.

לחץ בראיון עבודה פוגע בסיכוי שלכם לקבל את התפקיד

עליכם להבין כי לחץ פוגע באופן משמעותי בסיכוי שלכם לקבל את התפקיד. בראיון עבודה יש לכם כמה דקות בלבד ליצור רושם חיובי, להוכיח שאתם מתאימים לתפקיד ולארגון, וכי יש לכם את כל הידע והניסיון הנדרשים למשרה. 


צוות Jobinfo הכין עבורכם טיפים חשובים שיסייעו לכם להתמודד על לחץ במהלך ראיון עבודה:

 

  • הפחיתו גורמי לחץ – אחד הטיפים החשובים ביותר עבורכם. מומלץ להפחית גורמי לחץ שונים לפני ראיון העבודה, לדוגמה בחירת בגדים מראש, עדיף ערב לפני מועד הראיון, בדיקת דרכי וזמן הגעה למקום בו מתקיים ראיון העבודה, שינה טובה וכדומה.
  • הכינו תשובות לשאלות נפוצות – חשוב להגיע מוכנים לראיון עבודה, לכן כדאי להתכונן לקראת שאלות שכיחות כמו ספר על עצמך, ציין חולשות או חוזקות שלך וכדומה. התמודדות עם לחץ מתחילה בהיערכות מוקדמת, לכן לפני כל ראיון עבודה כדאי לקרוא אודות המעסיק והארגון, לבדוק טבלאות שכר ועוד.
  • להיעזר בדמיון – כדאי ללמוד טכניקות יעילות להפחתת לחצים מענפים שונים, למשל מענף הספורט. ספורטאים מובילים משתמשים בטכניקות כמו דמיון מודרך ו-NLP כדי לדמיין את הצלחתם לפני תחרויות חשובות ועל מנת לשפר את הביצועים שלהם, למרות המתח בתחרות, זו טכניקה יעילה גם להפחתת הלחץ בראיון עבודה.
  • לא למהר במענה לשאלות – מועמדים השרויים תחת לחץ רב בראיון עבודה נוטים לענות על השאלות במהירות וללא מחשבה. עדיף להמתין כמה שניות, לנשום עמוק ורק אז לספק תשובה עניינית וקצרה.
  • אל תשכחו לחייך – חיוך הוא כלי חשוב בחיים, גם בראיון עבודה מומלץ לחייך אך לא באופן מופרז או מוקצן. החיוך מעיד שאתם אנשים אופטימיים ורוב המראיינים זוכרים מועמדים חייכנים ואופטימיים, לכן תוכלו לשפר את הסיכוי שלכם לקבל את התפקיד באמצעות חיוך.
  • לציין בתחילת הראיון שאתם מתרגשים – אם אתם נוטים לסבול ממתח ומלחץ רב בראיונות עבודה, כדאי להתחיל את השיחה עם משפט כמו: "סליחה, אבל אני מאוד מתרגש". המשפט יכול לשבור את הקרח בתחילת הראיון, להפיג את הלחץ בו אם שרויים, והמראיין יבין אתכם וינסה לסייע לכם להתגבר על ההתרגשות.

חזרה

facebook | LinkedIn שתף ב
צרו קשר עם מומחה השמה
File Size: 3000KB Max
File Types: .doc

*שדה חובהשלח פנייה