סיכום חצי שנתי 2014

ניתוח נתוני מערכת Jobinfo מצביעים על איזון בביקוש לעובדים בתעשיית ההייטק עם עליה מתונה של 2%  בסך המשרות החדשות שנפתחו בחציון הראשון של 2014 אל מול התקופה המקבילה אשתקד. כמו כן, נרשמה עליה של 6% במשרות בתחום התוכנה ושל 5% בתחום החומרה; בתחום של מערכות מידע עליה של 45% במשרות החדשות ושל 14% בתחום השיווק. מאידך ירידה של 12% בתחום המכירות וירידה של 8% בתחום האינטרנט.

הפרופילים אשר בלטו בביקושים בחצי הראשון של 2014 הם של:

אנשי PHP מנוסים. PHP היא שפה פשוטה וטבעית עם יתרון אדיר בקלות פיתוח אתרים וסרברים במינימום זמן. מהיותה שפה יחסית צעירה אין לה קהילת קוד פתוח, מה שמביא לכך שפרויקטים בהם מפתחים בשפת PHP נדרשים לפתח קטעי קוד גדולים בעצמם (לעומת קוד פתוח). יתרון זה גרם לאימוץ מהיר ורב בעיקר בחברות הזנק והחברות הקטנות המפתחות מוצרים ותוכנות מתחומים שונים: תחום פיננסי/משחקים/פרסום/סלולר/מערכות רפואית ועוד. מכל החברות האלה מגיעה הדרישה  למפתחי  PHP שיהיו אנשי WEB חזקים, כאלה שעבדו עם מערכות מורכבות, העובדות בקצבים גבוהים של  תעבורת נתונים, ורצוי שהמועמדים יגיעו גם עם ניסיון בטכנולוגיות חדשות, כלים וטכנולוגיות מעולם  ה- Big Data  וב- Open Source. בשל הקושי באיוש המשרות הנ"ל חלק מהחברות החליטו לגייס בוגרים מצטיינים ולהכשיר אותם בעצמם.

טבלאות שכר למשרות PHP

טווח השכר המוצג באלפי שקלים חדשים.  

תפקיד

2-3 שנים

3-5 שנים

מעל 5 שנים

ראש צוות

מתכנת PHP

18-22

22-25

25-28

28-30

 

תחום ה  SEO/SEM/PPC צמח והתחזק בחמש השנים האחרונות ומציג עקומת ביקוש עולה וגוברת לעובדים בעלי ניסיון. אל מול העלייה בביקושי עובדים בתחום היינו עדים לירידה של 28% בהפניית קורות חיים, ירידה זו מאפיינת את אופי המועמדים הפעילים. משך זמן האיוש של משרות בתחומים אלו קצר מאוד, לעיתים תוך ימים ספורים, וזאת לאור נוכחותם של העובדים ברשתות החברתיות כחלק מעבודתם, המהוות פלטפורמה משמעותית ביותר לגיוס בתחום.


עליה של 17% בביקוש במומחי אבטחת מידע,  Security Engineer  ו-Reverse Engineering, ומחסור מתמשך בעובדים מיומנים. מדובר לרוב ביוצאי יחידות צבאיות או מהנדסי תוכנה שהתמחו בתחום כאלה ש"נושמים" את התחום מגיל צעיר. קיים מחסור בשוק של מועמדים בתחום אבטחת מידע שהם ברמת מומחיות גבוהה וחלקם מעדיפים לעבוד כעצמאים. במקביל ניתן לראות לאחרונה מספר גדול יותר של משרות ניהול ביניים בתחום, כאשר הצוותים גדלים ומתרחבים יש צורך במנהלים טכנולוגיים עם התמחות ספציפית שיצטרפו לניהול הצוות/קבוצה.

 
תפקיד בוגר

2-3 שנים

3-5 שנים

מעל 5 שנים ראש צוות
אבטחת מידע/malware

12-14

15-18

18-22

22-27

28-35

נרשמה דרישה מוגברת  למומחי אלגוריתמים. בתחום התוכנה מחפשים מהנדסים המתמחים ב- Algo Trading  (לתחום הפיננסי וה- Forex ,(Data Mining ו- Machine Learning תחומי ניתוח מידע עם התממשקות לסטטיסטיקה, דבר המאפשר יצירת מודלים וחיזוי פעולות עתידיות.
בתחום החומרה הביקוש הוא למהנדסי אלגוריתמים העוסקים בעיקר בעיבוד תמונה שהם בעלי תואר שני ושלישי
.

למרות העלייה בדרישה לא נרשמו עליות בשכר בחצי השנה האחרונה, מדובר בתחום שבו רמות השכר הן גבוהות יחסית לשכר של אנשי פיתוח כאשר מדובר על אותן שנות הניסיון. כאן לתואר המתקדם יש השפעה על השכר, כאשר מדברים על  מועמד שהוא בהשכלת  ph.D  עם התמחות, השכר יגיע לרף הגבוה יותר.

המספרים מתייחסים למשכורת חודשית ברוטו באלפי שקלים חדשים:

תחום התוכנה:

תפקיד בוגר

2-3 שנים

3-5 שנים

מעל 5 שנים ראש צוות
איש אלגוריתמים (מחקר&פיתוח)

20-22

22-25

25-27

27-29

28-33


תחום החומרה:

תפקיד בוגר

2-3 שנים

3-5 שנים

מעל 5 שנים ראש צוות
מהנדס אלגוריתמים

20-22

23-25

25-28 28-33

30-35